Çandar: Ali Koç en sonunda gerçekleri görüp sesini yükseltince, Fenerbahçe’nin ipini çekmeye karar verdiler

Gazeteci yazar Cengiz Çandar, 1-1 biten Fenerbahçe-Alanyaspor maçının ardından, “Sistem Fenerbahçe’yi ezmek istiyor. Ali Koç en sonunda gerçekleri görüp sesini yükseltince, Fenerbahçe’nin ipini çekmeye karar verdiler” dedi.

TFF Süper Lig’in 21’nci haftasında Kadıköy’de Ülker Stadı’nın oynanan maçta Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçta hakem Ümit Öztürk’ün Fenerbahçe aleyhine verdiği kararlar öne çıktı.

Hakem kararlarını protesto eden sarı lacivertli taraftarlar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sert tepki göstererek “Damat istifa” şeklinde tezahüratta bulundu.

Staddaki protesto, sosyal medya kullanıcıları tarafından Twitter’da paylaşıldı. #damatistifa hashtagı gecenin ençok kullanılan hashtagı oldu.

Çandar: Fenerbahçe baş kaldırırsa bu sistemi sarsar

Fenerbahçe’ye karşı bir “komplo” düzenlendiğini savunan ünlü gazeteci yazar Cengiz Çandar da twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sistem Fenerbahçe’yi ezmek istiyor. Ali Koç en sonunda gerçekleri görüp sesini yükseltince, Fenerbahçe’nin ipini çekmeye karar verdiler. 3 Temmuz’u komplosunu bugün başka formatta devam ettiriyorlar. Fenerbahçe bu sisteme karşı her yolla direnmek zorundadır” dedi.

Çandar, “Fenerbahçe baş kaldırırsa bu sistemi sarsar. Ligden çekilmek dahil radikal tavırlara yönelmeli. Sahtekarlıkla düzenlenen bir ligde kendi aranızda oynayın, oyun çevirmeyin restini çekebilse, görürüz iskambilden şatoların nasıl kolay devrileceğini” ifadelerini kullandı.

Albayrak’ın Trabzonspor’a desteği tepki çekmişti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Trabzonspor’a verdiği destek Fenerbahçeli taraftarların büyük tepkisini çekmişti.

Geçen hafta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrasında Albayrak’ın Medical Park Stadı’ndaki gol sevincinin ortaya çıkması sosyal medyada gündem olmuştu.

Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’ın 2017 yılında Trabzonspor Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşma yeniden gündeme gelmişti.

AKP’nin Trabzonspor’a verdiği desteğe dikkat çeken Albayrak, “Soruyorum şimdi yönetimdekilere, bu stadı size kim yaptırdı? Bu reklamı size kim aldı? Hiç kimse size kredi vermezken milli bankalardan yeni kredi aldınız, nereye harcadınız” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan, Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı açıklamada “İnşallah bu yıl şampiyon Trabzonspor olacak” demişti.

Ali Koç: Bizi Cumhurbaşkanı ile karşı karşıya getirmek istiyorlar

Dün Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Kulüp Başkanı Ali Koç, da kendilerinin Erdoğan’la karşı karşıya getirilmek istediklerini söyleyerek şöyle dedi:

“Cumhurbaşkanımızın teşrifleri sonrası yaşanan süreçte kulübümüz kimi çevrelerin açık hedefi haline geldi. Bazı kendini bilmez medya mensupları bizi ve Cumhurbaşkanımızı karşı karşıya getirmek için yoğun çaba sarf etti.

Bizim söylediklerimiz, savunduklarımız ile Cumhurbaşkanımız ile iktidar partisi ile ya da belirli siyasi gruplar ile bir alakası yoktur, özellikle buna dikkat çekmek istiyorum. Fenerbahçe kararlarını alırken, hiçbir siyasi görüşün baskısı ve etkisi altında kalmaz.”

Koç Trabzonspor’un sırtını devlete dayadığını savunarak, “Trabzonspor ile ilgili localar, devlet bankalarından kredilerle ilgili söylediklerimin tümünün arkasındayım. Bazı siyasiler, buranın altını çizerek söylüyorum. Devletimizin gücünü kullanarak ilgili kulübe ne kadar maddi destek sağladıklarını gerek kendileri, gerek de camianın ileri gelenleri, yaptıklarından övünerek, hiç sakınmadan ifşa etmekten kaçınmıyorlar” diye konuştu.