Canan Kaftancıoğlu, öldürülen Kürt müzisyenin ailesine taziye ziyaretinde bulundu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, geçen hafta İstanbul Kadıköy’de istek parçayı çalmadığı için öldürülen sokak müzisyeni Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kaftancıoğlu “Cihan’ın acısının yanında ayrıca üzüldüğüm şey, bir tane bile AKP’li yetkili ve yöneticinin aileye taziyeye gitmemiş olması… Bu kadar mı koptuk, koparıldık birbirimizden. Ne acı ne yazık” dedi.

Kadıköy Rıhtım’da sokak müzisyenliği yapan 30 yaşındaki Cihan Aymaz, geçen Salı günü, istediği parçayı söylemediği için Mehmet Caymaz tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kaftancıoğlu, ziyarette, “Sizlere, buraya taziyeye gelirken çok samimi söyleyeyim, sizin siyasi görüşünüz, amcamın acısı var siyasi görüşün ne önemi var. Amcam AKP’li olsa da ben şu an buradayım. CHP’li de olsa ben şu an buradayım, diğer partili de olsa buradayım. Acının siyaseti mi var” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun taziyelerini iletti”

Kaftancıoğlu Twitter hesabından da öldürülen müzisyen Cihan Aymaz’ın ailesine yaptığı taziye ziyaretiyle ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Cihan’ın acısının yanında ayrıca üzüldüğüm şey, bir tane! bile AKP’li yetkili ve yöneticinin aileye taziyeye gitmemiş olması… Bu kadar mı koptuk, koparıldık birbirimizden. Ne acı ne yazık! 86 milyon yeniden barışacak ve buluşacağız acıda, tasada ve kıvançta #SanaSöz.”

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada da “İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu; İl Yöneticimiz ve İlçe Başkanlarımız ile birlikte Kadıköy’de öldürülen sokak sanatçısı Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak Cumhurbaşkanı Adayımız ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun taziyelerini iletti” dedi.