Burhaniye Belediye Başkanı Deveciler’den Zeytinli Rock Festivali açıklaması: Gerici zihniyetlerin baskı ve tehditleri gençlerimizin coşkularını engelleyemeyecektir

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, ilçelerinde düzenlenecek Zeytinli Rock Festivali’ne Kaymakamlık tarafından izin verilmemesi hakkında bir açıklama yaptı.

Yargı sürecinin devam ettiğini belirten Deveciler “Gençlerimizin özgürce festival coşkusunu yaşaması bizlerin önceliğidir” dedi ve ekledi:

“Laik Demokratik Atatürk Türkiye’sinde müziğin ve eğlencenin yasaklanması kabul edilemez.

“Gerici zihniyetlerin baskı ve tehditleri gençlerimizin idealleri ve coşkularını engelleyemeyecektir.”

Festivalin organizatörleri Kaymakamlık kararını mahkemeye taşımış, Balıkesir 2. İdare Mahkemesi de Kaymakamlık’tan savunma istemişti.

Kaymakamlık’ın ben günlük ek süre talebi kabul edilince, festivalin ilk açıklandığı tarih olan 17-21 Ağustos’ta düzenlenmesine imkan kalmadı.

Bunun üzerine festivalin 22-25 Eylül tarihlerine ertelendiği açıklandı.

Organizatör Serkan Fidan, festivale dair detayların İdare Mahkemesi’nin vereceği kararın ardından açıklanacağını duyurdu.

Burhaniye Belediye Başkanı Deveciler de ilçede 25-30 Ağustos tarihleri arasında 32. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali’nin düzenleneceğini açıkladı. BBC Türkçe, iznews