Buldan: ‘Ben parti ismi vermeyeceğim, siz oy vereceğiniz partiyi biliyorsunuz’

İstanbul’daki Newroz etkinliğinde konuşan, “Size parti adı vermiyorum, demokrasi ve güç birliği diyorum. 31 Mart’ta kime oy vereceğinizi çok iyi biliyorsunuz.” şeklinde seslendi

Bakırköy Halk Pazarı’nda düzenlenen etkinliğe katılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptığı konuşmada yerel seçimlerde İstanbul’da seçimin kaderini belirleyecek parti olduklarını söyleyeyerek seçimde alınması gereken tavıra değindi.

Buldan konuşmasında:

“Bugün İstanbul’da da seçimin kaderini belirleyecek bir partiyiz. Size isim ve parti adı vermiyorum. Demokrasi güç birliği diyorum. Bu memleketi ne hale getirdiklerini hepimiz görüyoruz. Bir oy barışa gider, bir oy demokrasiye, adalete, Selahattin Demirtaş’a, Figen Yüksekdağ’a gider. Bunu asla unutmayın. Her birinizi müşahit olma, sandıkları koruma ve insanlarımıza oy kullandırtmak görevi var. Bu sorumluluk tarihi bir vebaldir.” dedi.

“Böyle bir fırsatı bir daha yakalayamayız.”

İstanbul Büyükşehir’de aday çıkartmayarak, halkın talepleri doğrultusunda  bir taktik gerçekleştirdiklerini ve böyle bir fırsatın bir daha yakalanamayacağını belirten Buldan, “Demokrasiden, barıştan, adaletten ve hukuktan yana olanlar 31 Mart’ta mutlaka oylarınızı kullanıp büyük bir zaferin elde edilmesine katkı sunacağınızı biliyoruz.Buradan bedenlerini açlık grevlerine yatıranlara sesleniyorum: Sizi yaşatmak boynumuzun borcu. Barışa giden yol özgürlüğe giden yol, kardeşliğe geçen yol 31 Mart’tan geçecek. Kol kola halay çekeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler