Buldan Bahçeli’ye yanıt verdi: Amed vardır, Amedspor vardır, olmayacak olan sizlersiniz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında partisinin Kadın Parlamento Grubu’nda yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Amed yoktur, Diyarbakır vardır” sözlerine yanıt verdi.

Buldan, “Hafta sonu Amedspor-Bursaspor maçında örgütlü, faşist bir saldırıya ülkece tanık olduk. Sahada ırkçı gruplar tarafından tribünlerde sergilenen resimler bu saldırının arkasında kimlerin olduğunu bizlere bir kez daha çok net olarak göstermiştir.

“Hükümetin küçük ortağı biraz önce yaptığı konuşmada, ırkçı saldırılara, 90’ların karanlık çetelerine bir kez daha sahip çıktı.

“‘Amed yok’ dedi, ‘Amedspor yok’ dedi. Ben de buradan bir kez daha diyorum ki; Amed vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir.

“Olmayacak olan, bu seçimde gidecek olan sizlersiniz. Irkçı konuşmalarınızla, saldırgan tavırlanırızla gitmeye mahkumsunuz ve bizler sizi göndereceğiz.”

‘Cumhurbaşkanı adayı çıkarma politikamızı bir kez daha değerlendireceğiz’

Pervin Buldan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olması nedeniyle “kutlamak isityorum” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim derdimiz basit hesaplar değil, politik ilkeler ve halklarımıza karşı sorumluluğumuzdur. Önümüzdekii gündlerde cumhurbaşkanı adayı çıkarma politikamızı bir kez daha değerlendireceğiz.

“HDP tüm siyasi mühendislik oyunlarını bozacak,üçüncü yolu bir kez daha üretecek ve umudun adresi olmaya devam edecektir.”