Boşanma sürecindeki eşinden 500 TL nafaka istediği gerekçesiyle bıçaklanan kadın, hayatını kaybetti

Gaziantep’te boşanma aşamasında olduğu eşi Ali Çakır’dan 500 TL nafaka isteyen Behiye Çakır isimli kadın, eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. 12 yerinden bıçaklanan kadın, hastanede verdiği 8 günlük yaşam savaşının ardından yaşamını yitirdi.

Gaziantep’te Behiye Çakır isimli kadın ile eşi Ali Çakır boşanma aşamasındaydı. İkili arasında Behiye Çakır’ın istediği 500 TL’lik nafaka yüzünden anlaşmazlık çıktı. Ali Çakır, bu nedenle eşini 12 yerinden bıçakladı. Kaldırıldığı hastanede 8 gün boyunca yaşam savaşı veren kadın, bugün öldü. Annesini öldüren babasının müebbet hapis cezası almasını isteyen talihsiz kadının oğlu Ahmet Çakır ise tabuta uzun süre sarılarak gözyaşı döktü.

ANNESİYLE BİRLİKTE YAŞIYORDU

27 Ekim 2021 Çarşamba günü Şahinbey ilçesi Dumlupınar Mahallesinde iddiaya göre, Ali Çakır (62), bir süredir 500 lira nafaka yüzünden tartışma yaşadığı ve boşanmak üzere olduğu eşi Behiye Çakır’ın annesiyle yaşadığı evinin önüne geldi. Evin önünde bir süre bekleyen şahıs, daha sonra elindeki bıçakla boşanmak üzere olduğu eşi Behiye Çakır’a saldırdı. Şahıs, 500 lira nafaka istediği için eşini vücudunun çeşitli yerlerinden 12 bıçak darbesiyle ağır yaraladı.

500 LİRA NAFAKA YÜZÜNDEN BIÇAKLANDI

Yaşanan olayın ardından eşini ağır yaralanan Behiye Çakır, çevredeki vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralanan talihsiz kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hastanede verdiği 8 günlük hayat mücadelesini kaybetti.