Biden ekibi: Trump’ın açtığı davalar “yanlış bilgilendirme kampanyası”

Democratic Presidential candidate Joe Biden speaks at the Chase Center in Wilmington, Delaware, on November 4, 2020. - President Donald Trump and Democratic challenger Joe Biden are squaring off for what could be a legal battle for the White House, running neck-and-neck in the electoral vote count, and several battleground states still in play on November 4. (Photo by JIM WATSON / AFP)

ABD’de Demokrat Aday Joe Biden’ın seçim kampanyasının sözcüsü Jen O’Malley, düzenlediği basın toplantısında Trump ekibinin 4 eyalette oy sayım sürecini mahkemeye götürme adımını “kaçınılmaz olanı geciktirmek için yapılan bir girişim” olarak niteledi.

Trump’ın ekibi, oy sayımının devam ettiği Georgia, Michigan, Wisconsin ve Pennsylvania’da sayım sürecine itiraz ederek, konuyu mahkemeye taşıyacağını açıklamıştı.

Michigan’daki konuşmasında sözcü O’Malley “ABD’nin yeni başkanı Joe Biden olacak” dedi.

O’Malley, sayımın sürdüğü Pennsylvania eyaletinde de Biden’ın durumunun iyi göründüğünü ve bu eyaleti alacaklarını savundu.

Biden’ın hukuk ekibinin başındaki Bob Bauer de mahkemeye götürme girişiminin “Daha geniş bir yanlış bilgilendirme kampanyasının parçası” olduğunu söyledi.

Bauer Trump’ın iddialarının gerçek kanıtlardansa “usulsüzlük şüphelerine” dayandığını belirtti.