Beş gündür kayıp olan çocuk, “Para kazanıp kardeşlerime yiyecek, eve televizyon, kendime de bisiklet almak istiyordum”

Osmanlı Mahallesi’ndeki evlerinden çıktıktan 5 gün sonra ailesine kavuşan 10 yaşındaki Hüseyin Alpak, “Para kazanıp kardeşlerime yiyecek, eve televizyon, kendime de bisiklet almak istiyordum” dedi.

Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesinde kayıp olarak aranan ve 5 gün sonra Antep’te bulunan 10 yaşındaki Hüseyin Alpak ailesine ve evine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Osmanlı Mahallesi’ndeki evlerinden çıktıktan 5 gün sonra Antep’te bulunan Hüseyin Alpak, ailesi tarafından Çocuk Şube Müdürlüğünden teslim alınarak evine getirildi.

Hüseyin’in kaybolmasının ardından 5 gün boyunca üzüntünün hâkim olduğu Alpak ailesinin evinde yeniden yüzler gülmeye başladı.

Baba Salih Alpak, gazetecilere, oğlunun evin geçimine katkı sağlamayı düşünerek Eskişehir’e gitmeye çalıştığını, otobüsle Antep’e gittiğini ve burada polisler tarafından bulunduğunu söyledi.

Oğlunun o sürede polislere kendini tanıtmadığını ve konuşmadığını anlatan baba Alpak, şöyle konuştu:

“Ben gidince kendisiyle konuştum ve bana destek olmak için Eskişehir’e gidip çalışmak istediğini anlattı. Maddi durumumuzun iyi olmadığını evde televizyon olmadığını kendisinin de istediği bisikleti almak için ve kardeşlerine elbise almak için çalışıp para kazanmak istediğini anlattı. Bunları sorun yapmamasını ve çalışıp alacağımı, bunu bir daha tekrarlamamasını istedim o da bana bir daha evden ayrılmayacağını söyledi. Oğlumuz geldiği için çok mutluyuz. 5 günde yaşadıklarımızı anlatamam. Şimdi de sevinçten ne diyeceğimi bilmiyorum.”

Baba Alpak, oğullarına kavuştukları için ailece büyük bir mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.

Hüseyin Alpak ise ailesine ekonomik olarak destek olmak için çalışmak bu nedenle de Eskişehir’e tarım işçiliği yapan akrabalarının yanına gitmek istediğini söyledi.

Kazanacağı parayı evin ihtiyaçları için kullanacağını ifade eden Hüseyin Alpak, “Para kazanıp kardeşlerime yiyecek, eve televizyon kendime de bisiklet almak istiyordum. Evden ayrıldıktan sonra otogarda bir otobüse gizlice bindim. Otobüs Gaziantep’te durunca herkes indi ve tek ben kalınca nereye gideceğimi sordular ben de Eskişehir’e gitmek isteğimi söyleyince beni polise teslim ettiler. Bir süre çocuk yurdunda kaldım ve sonrasında aileme kavuştum çok mutluyum” diye konuştu.