Başak Demirtaş: Selahattin’le yaklaşık 19 aydır açık görüş yapamıyoruz

Başak Demirtaş, Edirne F tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eşi, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile 19 aydır açık görüş yapamadıklarını söyledi.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katılan Başak Demirtaş, pandemi süresince görüş hakkının ‘keyfi şekilde’ sınırlandırıldığını savundu.Quote Message: Selahattin’le yaklaşık 19 aydır açık görüş yapamıyoruz. Kızlarımız babalarına 19 aydır sarılamadı. Bunu da anlamak mümkün değil. Kapalı görüş haklarımızı dahi kullanamıyoruz. Artık keyfiyete dönüştü. Neden hâlâ görüş haklarımız eski haline dönüştürülmedi?

Selahattin’le yaklaşık 19 aydır açık görüş yapamıyoruz. Kızlarımız babalarına 19 aydır sarılamadı. Bunu da anlamak mümkün değil. Kapalı görüş haklarımızı dahi kullanamıyoruz. Artık keyfiyete dönüştü. Neden hâlâ görüş haklarımız eski haline dönüştürülmedi?Quote Message: Hem Selvi Hanım’la (Kılıçdaroğlu) hem Dilek Hanım’la (İmamoğlu) görüşüyoruz. Bayramlaşıyoruz, bazı özel günlerde, zor günlerimizde birbirimizi arıyoruz, dayanışma dileklerimizi iletiyoruz. Daha dün Selvi ve Dilek Hanım’la konuştuk, Selahattin’in kitabını onlara da göndermek istediğimi söyledim.

Hem Selvi Hanım’la (Kılıçdaroğlu) hem Dilek Hanım’la (İmamoğlu) görüşüyoruz. Bayramlaşıyoruz, bazı özel günlerde, zor günlerimizde birbirimizi arıyoruz, dayanışma dileklerimizi iletiyoruz. Daha dün Selvi ve Dilek Hanım’la konuştuk, Selahattin’in kitabını onlara da göndermek istediğimi söyledim.