Başak Demirtaş: 5 yılın 20 ayında Selahattin ile açık görüş yapamadık

Başak Demirtaş, eşi Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunun 5’inci yıldönümünde paylaştığı video mesajda, “Bu beş yılın 20 ayında yani yaklaşık iki yıldır Selahattin ile açık görüş yapamadık. Hukukun ayaklar altına alınması nedeniyle bu bedeli 85 milyon olarak hepimiz ödüyoruz. Demokrasi ve hukuk yoksa barış yoksa ekmek de olmuyor” dedi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunun 5’inci yılı nedeniyle Twitter hesabından bir video mesaj yayınladı.

Eşinin tutukluğu bulunduğu 5 yılın 20 ayında açık görüş yapamadıklarının altını çizen ve hukukun ayaklar altına alınmasının bedelinin 85 milyon tarafından ödendiğini belirten Başak Demirtaş, “Demokrasi ve hukuk yoksa barış yoksa ekmek de olmuyor” ifadelerini kullandı.

Demirtaş, iktidarın kutuplaşmayı derinleştirdiğini, komşuyu komşuya kötü gözle bakar haline getirdiğini ve ülkenin neşesini tümden ortadan kaldırdığını belirterek, her dört gençten üçünün başka bir ülkede yaşamak için Türkiye’yi terk ettiğini dile getirdi.

“Dönüp de yangın yerine dönmüş şu güzelim memlekete baktığımızda acaba yaptıklarına değdiğini düşünüyorlar mı, doğrusu çok merak ediyorum” diyen Demirtaş, her şeye rağmen dirençli olduklarını ve demokrasinin kazanacağını kaydetti.

Başak Demirtaş yayınladığı video mesajda şu ifadeleri kullandı: