Barış Atay: Soylu bakan değildir, çete lideridir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisini hedef göstermesinin ardından İstanbul kadıköy’de kalabalık bir grubun saldırısına uğrayan TİP milletvekili Barış atay açıklama yaptı: “Soylu bakan değildir, çete lideridir, kullanışlı bir aparattır. Taraflar çok net. Biz İpek Erlerin tarafıyız Soylu, Musa Orhanların tarafı.”

İpek Er’e cinsel saldırıda bulunarak intihara sürüklediği iddasıyla tutuklanan Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına tepki gösteren TİP Milletvekili Barış Atay, Süleyman Soylu tarafından hedef gösterildikten sonra İstanbul Kadıköy’de 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Barış Atay uğradığı saldırıyla ilgili Yoğurtçular Parkı’nda açıklama yaptı.

Saldırıdan sonra gösterilen dayanışmaya teşekkür eden Atay, “Biz güçlüyüz. Bu ülkede bir devrimci için yapabilecekleri tek şey karanlık bir sokakta arkadan saldırmak. Gördüğünüz gibi ondan da çıkıyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında “Soylu bakan değildir, çete lideridir, kullanışlı bir aparattır” diyen Atay, şöyle devam etti: “Taraflar çok net. Biz İpek Erlerin tarafıyız Soylu, Musa Orhanların tarafı.”

NE OLMUŞTU?

Barış Atay 30 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede vefat eden 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan’ı kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” demişti. Soylu ise, Atay’ın tweetine, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur. Tuma’nın kollayıcısı… Dikkat yakalanma…” diyerek yanıt vermişti. Barış Atay’a aynı günün akşamında 5 kişilik bir grup baldırı düzenlemişti.