Barbaros Şansal’ın Atatürk Havalimanı’nda darp edilmesi davası: 12 kişi beraat etti, bir kişi adli para cezasına çarptırıldı

Barbaros Şansal’ın 2 Ocak 2017’de Kıbrıs dönüşü Atatürk Havalimanı apronunda gözaltına alınmadan önce Turkish Ground Services çalışanları tarafından darp edilmesine dair davada mahkeme kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti Şansal’ı darp ettiği öne sürülen 12 sanık hakkında beraat kararı verirken, 1 sanık hakkında adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Barbaros Şansal müşteki, 13 kişi ise şüpheli olarak iddianamede yer almıştı.

İddianamede 13 şüphelinin “basit yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından 5 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına müşteki Barbaros Şansal katılmazken, duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

DHA’nın haberine göre Barbaros Şansal daha sonrasında 2 sanık hakkında şikayetinden vazgeçti. Mahkeme 12 sanık hakkında beraat ve düşme kararı verdi. 1 sanığın ise adli para cezasına çarptırılmasına karar vererek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Konuyla ilgili Twitter’dan bir paylaşım yapan Şansal, “Şahsıma örgütlü ve organize olarak ölümcül linç girişiminde bulunan TGS çalışanı 11 sanık Bakırköy 26 Asliye ceza Mah tarafından bu sabah beraat ettirildi!” dedi.