Bahçeli’nin Elbistan’da slogan atanlara karşı sözlerine MHP’den ilk açıklama geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün Elbistan ziyareti sırasında kalabalığı “Sessizlik olacak! Dağılın gitsin, indirin şunları” sözleriyle azarlamasına ilişkin partinin genel sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmail Büyükataman’dan açıklama geldi.

Büyükataman Twitter üzerinden, “Zillet İttifakı vekilleri ve medyası, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Elbistan ziyareti sırasında ‘Elbistan İl Olsun’ pankartı altında slogan atmanın yeri ve zamanı olmadığını dile getirdiği sözlerini çarpıtarak depremzedelere hakaret ettiği iftirasını atmışlardır” yazdı.

“Felaketin ilk gününden itibaren milletimizin acılarını istismar ederek siyasi rant peşinde koşan Zillet İttifakı partileri ve zillete payandalık yapan ufak tefek tek kişilik particikler de bu karalama kampanyasına dahil olmuş ve acılarımızı oya çevirme yarışına girmişlerdir” ifadesini ekledi.

Bahçeli etraflarını çevreleyen ve çeşitli talepler için slogan atan depremzedelere “Bizim acımızın olduğu bir günde böyle sloganlarla sayın cumhurbaşkanımızın ve diğer yetkililerin burayı ziyaretini sabote etmeye hakkınız yok” demişti.

Sosyal medyaya yansıyan çevredeki kalabalığın “Elbistan il olsun” diye slogan attığı bir kayıtta ayrıca bir kişinin de “Sayın Devlet Bey, biz 2009’da cumhurbaşkanımıza yaptık yapacağımızı, yaptık. Memleket bitti, halk göçüyor, göçüyor. Biz onun için çabalıyoruz. Yoksa biz memleketimizi seviyoruz” diye bağırdığı duyuluyordu.