Bahçeli’den yurt eylemi yapan öğrencilere: Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüksek kira ve yurt fiyatları nedeniyle barınma problemi yaşayan öğrencilerin sürdürdüğü eylemleri değerlendirdi. Bahçeli, “Yurt diyerek banklarda yatmak da neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir” dedi.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Türk Gençliği Büyük Kurultayı’na katıldı.Burada Boğaziçi Üniversitesi’nde süren eylemleri eleştiren Bahçeli, “Boğaziçi Üniversitesi Rektörü’nün otomobiline yarı çıplak çıkıp üzerinde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması imkansızdır. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları nöbetçi ve niyeti karanlık taşeronlardır” dedi.Bahçeli, ardından yüksek kira ve yurt ücretleri nedeniyle ‘Barınamıyoruz’ eylemlerini başlatan öğrencilere tepki gösterdi. Bahçeli, şunları kaydetti:

‘Kopuklar, kaçaklar, çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır’

“Yurt diyerek banklarda yatmak da neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Gezi Parkı olaylarında iç isyana kalkışan bunlardır. 6-8 Ekim olaylarında Türkiye’yi karıştırmak isteyenler bunlardır. Duvarlara ‘Zulüm 1453’te başladı’ yazan soysuzlar bunlardır. PKK’nın, DHKPC’nin tasması boğazlarına geçen bunlardır. Kopuklar, kaçaklar, çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır.”

‘Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin’

Bahçeli, Ülkü Ocakları’nın ‘yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını’ öngören bir maddeyi de içeren 2022 Savunma Bütçe tasarısını kabul eden ABD Temsilciler Meclisi’yle ilgili de şunları söyledi:

 “ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, Ülkü Ocakları’na değil yeni dost ve müttefiki yanaşmalarına bakmalıdır. Ülkü Ocakları’ndan terörist değil, terörizmin can düşmanı çıkar. Ülkü Ocakları’nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun. Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin. Davamızdan dönersek de gök girsin, kızıl çıksın.Bizim yönümüz geleceğe doğrudur. Millet ne diyorsa ona bakarız. Ülkü Ocakları Türk milletinin son umududur. Sayılmayız parmak ile kırılmayız vurmak ile, sanıyorlar ki biz sussak mesele kalmayacak. Sussak, tarih susar mı? Hakikat susar mı? Şehitler kervanı susar mı? Milliyetçi ülkücü gençlik tam bağımsızlık yanlısıdır. İstisnasız ve hoşgörüyle demokrasinin yanındadır. Meselemiz büyüktür, mesuliyetimiz ağırdır. Milliyetçi ülkücü hareketi susturmak istiyorlar.Türk milleti sömürge olamaz. Türk milleti saldırıları püskürtmüş, oyunları bozmuştur. Sizler var olduğunuz sürece bacamızda baykuş öttürmeyeceğiz. Yerimizi tavan arası görenlere fırsat vermeyeceğiz. Geleceğin yol haritasını çizeceğiz.”

Sosyal medya açıklaması

Bahçeli, sosyal medyayla ilgili değerlendirmelerini de paylaştı. “Türkiye nüfusunun yüzde 70.8’i sosyal medyanın dipsiz mecralarındadır. İnsanlar internette günde ortalama 8 saat zaman ayırmakta, bu 8 saatin 3 saatinde de sosyal medya uygulamalarında bulunmaktadır” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:”Sosyal medya platformlarının bu haliyle devamı, geleceğimiz için ciddi risk ve tehditler içermektedir. En başta Türk gençliğinin sosyal medyayı ve interneti doğru, dengeli, kıvamında ve bilgi amaçlı kullanımı sosyal barış ve toplumsal huzur açısından mühimdir. Türk aile yapısı, bugün kitle haberleşme vasıtalarının saldırısına, çok cepheli tahribatına maruzdur. Kuşkusuz buna karşı yasal tedbirler geliştirmek, sosyal dokumuzu ve öz değerlerimizi korumak zorundayız. Sosyal medya ‘biz’ duygusunu törpülerken, aynı evde birbirine yabancılaşan insanları da ortaya çıkarmıştır.

‘Biz gençliğe bakınca X, Y, Z görmüyoruz’

Ülkemizin gerçek gücü gençlerimizdir. Onların her türlü ahlaki sorunlardan, sosyal medya batağından korumak milli görevimizdir. Biz Türk gençliğine bakınca oy görmüyoruz, sandık görmüyoruz, gelecek görüyoruz. Biz gençliğe bakınca X, Y, Z görmüyoruz eğer alfabeden okuyacaksak A’dan Z’ye kadar alayını görüyoruz.”