Bahçeli’den Sinan Ateş açıklaması: Cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz, ‘tamam’ demeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı açıklamada, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Cinayet gerçekleşir gerçekleşmez partisinin yasal süreci beklemeye başladığını ancak MHP’ye “adeta tek bir merkezden emir almış bir şekilde organize saldırının” hız kazandığını söyleyen Bahçeli, Gülen yapılanmasını da işaret etti.

Bahçeli, “Tüm FETÖ’cüler algı operasyonu kanalıyla yeni bir kalkışma başlattılar. Cinayetin gölgesi MHP’ye düşürülmek istendi. Bir iç hesaplaşmanın olduğu devamlı olarak iddia edilip gündemde tutuldu.” dedi ve “Sosyal medyada binlerce FETÖ hesabı açıldı. Pennysylvania menşeili sosyal medya saldırıları yoğun olarak yaşandı.” diye ekledi.

Bahçeli Zafer Partisi lider Ümit Özdağ’a da isim vermeden yanıt verdi ve şunları söyledi:

“Adına Zafer denilen casusların şebekesine dönmüş, marjinal bir partinin ümitsiz vakası hepimiz ‘katilin kim olduğunu biliyoruz’ lafıyla savcıların iş alanına giren açıklamada bulundu.

“Bu istihbarat fosiline bildiklerini sormanın savcıların ana görevi olduğunu söylemek çağrım ve görevimdir.”

“Tek bir ülküdaşımı ezdirmeyeceğim” diyen Bahçeli, “Düşmanca senaryolara taviz vermeyeceğiz. Menfur bir cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz, tamam demeyeceğiz. Sabrın boyun eğmek değil mücadele etmek olduğunu cümle aleme göstereceğiz. Tek başıma da kalsa davayı çiğnetmeyeceğiz.

“Tek bir ülküdaşımı ezdirmeyeceğim, sonu ölüm de olsa surda gedik açtırmayacağım. Karın ağrısı çekenlere, bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapanlara adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan’dır.” dedi.