Bahçeli’den Sarı Yelekler açıklaması: Temennimiz tansiyonun düşmesidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli, bir süredir medyada yer bulan oyuncu Ahmet Kural’ın şarkıcı Sıla Gençoğlu’na uyguladığı darp haberlerini adını anmadan gündemine aldı. Yalnızca ünlü isimlerin uğradığı şiddet olaylarının medyada yer bularak, ismi tanınmayan kadınların ise yaşadıklarının yeteri kadar yer bulamamasına tepki gösteren Bahçeli, kadına şiddeti eleştirdi.

Bahçeli’nin grup toplantısındaki konuşması şöyle:

“-Kadın cinayetlerinin azap verici ölçüde yükselmesi, utanç duyulması gereken bir ilkelliktir.

-(Gözlem noktaları) Gözlem noktalarını finansa edecek devletin Suudi Arabistan olacağı iddiaları yürek burkuyor. Parasal, eğitim ve lojistik ihtiyaçlarının karşılamasında Suudi Arabistan, bazı körfez ülkelerinin ABD ile iş birliği yapacağı iddia ediliyor.

-(Fransa Sarı Yelekler protestoları) Hasta çocuğuna ekmek ve süt almaya giderken polis saldırısıyla ağır yaralanan kadın bütün Fransa’yı ayağa kaldırmıştır. Fransa şaşkındır, tedirgindir. Temennimiz tansiyonun düşmesidir. Gezi olayları sırasında polisin göstericiler meşru müdahalelerinden rahatsız olan Fransa orantısız tepkiye tevessül etmiştir  Fransa’nın OHAL ilanını tartışmaya başlaması çok manidardır.”