Bahçeli: Zillet ittifakını oluşturan partiler birbirlerine sürekli gidip geliyorlar ancak arka kapıda da birbirlerine kazık atıyorlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefet partilerinin yaptığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” toplantılarını işaret ederek, “Bir yapmadıkları kısırlı, pastalı, altın günleriydi; zannediyorum bu gidişle onu da gerçekleştirirler” dedi.

Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında “Zillet ittifakı” olarak tanımladığı Millet İttifakı partilerinin gün aşırı birbirlerini ziyaret ettiğini belirterek, “Birbirlerine sürekli gidip geliyorlar, yoklama yapıyorlar, hava kokluyorlar, ne var ne yok ona bakıyorlar. Ancak arka kapıda da birbirlerine kazık atıyorlar, tuzak kuruyorlar” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yeni sistemde başbakan adayı olduğunu açıklaması konusuna da değinen Bahçeli şöyle konuştu:

“HDP takviyeli ve tembihli Kılıçdaroğlu da misilleme yaparak İP Başkanı’nın Cumhurbaşkanı hayallerini suya düşürmüş, mizahi ve münhal bir Başbakanlık yemiyle tufaya getirmiştir. İP Başkanı, yeni yönetim sisteminde yer almayan bir göreve mahkum ve mecbur edilen zavallıdır.”