Bahçeli: Yunanistan sabrımızı test etmekten vazgeçmelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’deki grup toplantısında “Yunanistan sabrımızı test etmekten vazgeçmelidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

6 Ocak’ta ABD’de kongre baskını ile çetin geçeceği belli olan 2021 yılında demokrasi ayıbı, insan hakkı ihlali, asimetrik kapışmalar, ekonomik saldırılar yaşanmış ve daha da sertleşmiştir.Ağzının dikişleri patlamış CHP’li bir grup başkanvekili, Kuran kursları için ‘Orta Çağ zihniyeti’ dedi.

Bunu Müslüman Türk milletine karşı söylemiştir. Ahmaklığın en ciddi delili aynı şeyi defalarca yapmak ve farklı sonuç beklemektir. Edepsiz sözden dolayı CHP Genel Başkanı’nın bu laftan dolayı özür dilemesini bekliyoruz.

Din bilmezler. Nükleer savaştan bahsedilmesi vahim bir risktir. Yunanistan’ın silahlanma yarışı, Ege’de uluslararası hukuku çiğnemesi, hazmedilmesi mümkün olmayan hamlelerdir. Ege Denizi’ne fit serpiştirenlerin sonu hezimettir. Yunanistan savaş gemisine fazla güvenmesin. Yunanistan sabrımızı test etmekten vazgeçmelidir.

Suriye kangrene dönüşmüştür. Suriye’de iç huzur hakim olmadan Türkiye güvenli olamaz.

2022’de terörün kökü kazınacaktır.

HDP demokrasinin yüz karasıdır, HDP ile gelecek düşleyen, ittifak kuran hangi parti varsa suç ortağıdır. Sözde milletvekillilerinin dokunulmazlıkları kaldırılmalı, mahkeme önüne çıkarılmalı.

İBB’de işe alınan kişilerden 557’sinin terör örgütleri ile ilişkili olduğu iddiası üzerine, İçişleri Bakanlığı’nın teftiş mekanizmasını çalıştırması bir idare marifetidir. Bundan rahatsızlık duyanlar, İçişleri Bakanımızı karalamaya yeltenenler, utanmaz yüzleriyle Türkiye’nin karşı cephesi, Türk milletinin kripto hasımlarıdır. Belediyeye terörist almanın neresi milli iradenin hükmüdür?