Bahçeli: HDP’yi siyaset sahnesinde görmeye tahammül edemiyoruz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

* Türkiye’nin öncelikli sorunu bölücü terördür.* Türk milleti terörizmin hain planlarına, terör örgütlerinin kanlı saldırılarına baş eğmeyecek ve diz çökmeyecektir.

* Biz TBMM’de terörist istemiyoruz. Terör örgütüne eleman devşiren, sözde kürdistan propagandasıyla sabrımızı kemiren HDP’yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz. Hiç bir HDP’linin çıkıp terör saldırısını kınadığını gördünüz mü?

* Terör sevdalıları meclis koridorundadır, dokunulmazlığı derhal kaldırılmalıdır.

* HDP’yi küstürmemek için kırk dereden su taşıyanlar, PKK’yı incitmemek için suya sabuna dokunmadan kaçınanlar samimiyet fukarası, millet ve milliyet muhalifleridir.

* Ey zillet partileri çekinmeyin; yürekliyseniz itiraf edin, ‘PKK bomba tuzakladı ve sonra da patlattı’ derseniz sadece adam olursunuz.

* Kılıçdaroğlu’na bakarsanız, Suriye’ye barış getireceğiz yalanını dinlersiniz. CHP genel başkanı, İBB’de terörle ilişkili olanların işe alınmasıyla ilgili teştigte örevli olan müfettişlere aleş püskürüyor. Çünkü korkuya kapılıyor.

* Bize ‘Saray’ın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, Kandil’in tedarikçisidir.

* Soruyorum, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanmış DİAYDER iddianamesinde Kılıçdaroğlu’nun adı geçiyor mu, geçmiyor mu? Bu zat terör aparatı DİAYDER’in bölücü mensuplarıyla toplantı yaptı mı, yapmadı mı? Saklanma Kılıçdaroğlu, adamsan bu soruların cevabını ver.