Bahçeli, HDP’yi hedef alarak partinin hemen kapatılması gerektiğini savundu, o açıklamaya HDP’den yanıt geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’yi hedef alarak partinin kapatılması gerektiğini savundu. HDP’den yapılan açıklamada ise, “HDP’yi kapatmak yerine ağzınızı kapatırsanız ülkenin geleceğine büyük iyilik etmiş olacaksınız” denildi.

MHP Lideri Bahçeli’den çok dikkat çeken bir HDP çıkışı geldi. Bahçeli HDP’nin kapatılması gerektiğini savundu .

Bahçeli, Twitter’dan ”Bu kervan böyle gitmemelidir. HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. HDP’yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır” açıklamasını yaptı.

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı da hedef alan Bahçeli, “Cezaevinde tutuklu bulunan bir teröristten demokrasi abidesi çıkarma çabalarına bağımsız ve tarafsız Türk mahkemeleri geldiğimiz bu aşamada bir son vermelidir” mesajını paylaştı.

Demirtaş ve Kavala davaları için “2021 yılında terörle ilgili tüm davalar sonuçlanmalı, Türkiye bu bahsi hukuken kapatmalıdır” ifadesini kullandı.

HDP’den yanıt gecikmedi!

Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) Bahçeli’nin sözlerine yanıt geldi.

HDP’den yapılan açıklamada, “Bahçeli’ye yanıtımızdır; İktidara dayanarak, sarayın konforlu gölgesine sığınarak mafyacılık yapanlar bu ülkenin gerçek düşmanlarıdır. Size rağmen bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. HDP’yi kapatmak yerine ağzınızı kapatırsanız ülkenin geleceğine büyük iyilik etmiş olacaksınız “denildi.