Bahçeli de Erdoğan gibi konuştu, CHP’ye hakaretler yağdırdı

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın, Sakarya’daki tank palet fabrikasının ASFAT AŞ üzerinden 25 yıllığına Katar ordusu ortaklı BMC’ye devrine tepki olarak söylediği, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış” açıklamasının yankıları sürüyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başarır’ın çıkışı üzerinden CHP’yi hedef aldı ve, “Çıkar örgütü haline gelen CHP, bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Bahçeli, “Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi, bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır” dedi.

Bahçeli, tıpkı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan gibi, CHP’yi bir ‘güvenlik meselesi’ olarak nitelendirdi.

Bahçeli’nin açıklamalarının satır başları şöyle:

“Artık öyle bir noktaya gelinmiştir ki ismini saydıklarımın çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP, bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti; pastane liberallerinin, meyhane devrimcilerinin, arada poşu takan, derede mekap giyen, tepeye varınca mermiyi yiyen kanlı bölücülerin, köşeleri kaybolmuş tatlı su kurnazlarının, pos bıyıklarıyla, doymayan kursaklarıyla boğazın iki yanına tutunmuş küreselcilerin eline, emeline, heveslerine, hedeflerine terk edilemez. Artık öyle bir noktaya gelinmiştir ki ismini saydıklarımın çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP, bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür.

Parti üstü düşünmeliyiz, kadına şiddet utanç vericidir.

Kadın hakkı, bir insan hakkıdır. Kadınları hedef alan kaba, kırıcı, kötü muamele hem insan hakları ihlalidir, hem insanlık onurunun inkarıdır.

Son yıllarda artan kadın cinayetleri, yaygınlaşan tecavüz vakalarıyla birlikte istismar haberleri toplum bekasına karşı işlenmiş en büyük suç olarak değerlendirilmeli.

Şiddet seli durmadan, şiddet yangını söndürülmeden, gözünü kan bürümüş psikopatlara set çekilmeden kadınlarla ilgili konuştuğumuz, her konu eksik kalacaktır.

Hiçbir kadın şiddete müstehak değildir. Bugün kadınlarımız hayatın her yerinde her safhasıdır.

Şiddet varsa insanlık sübut etmiş demektir.  Türk kadını diğer ülke ve milletlerden daha önce seçme ve seçilme hakkı verilmiştir.  Demokrasinin mühim bir deşiği açılmıştır.

CHP Türkiye’ye cephe almış bir siyaset ayıbıdır; bizim CHP ile sorunumuz Türkiye ile sorunu olduğu içindir CHP ile sorunumuz sorunlu politikalarıyla ilgili.  CHP’nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren sürmüştür; CHP’ye oy veren kardeşlerimiz haya kırıklığı içindedir.

Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna satılmış demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır. Kahraman Türk ordumuzun satılmış görünen yeri neresidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sert sözlerle eleştirmiş, “CHP’lilerin sık sık yaptığı, son olarak bir milletvekilinin pervasızca tekrarladığı Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alan bühtan, bu zihniyetin başlı başına bir milli güvenlik meselesi haline dönüşmekte olduğunun işaretidir” ifadelerini kullanmıştı.