Bahçeli: Bir gözüyle Kandil’e, diğeriyle Pensilvanya’ya bakanlar milletten Osmanlı şamarı yiyecek

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini belirtti ve “Terör örgütleriyle yol yürüyenlere Türkiye bırakılamaz. Bir gözü Kandil’e, diğeriyle de Pensilvanya’ya bakanlar milletten Osmanlı şamarını yiyeceklerdir” dedi.

Bahçeli, “Hep söyledim, yaparsa Cumhur İttifakı yapar. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapar ve başarır” görüşünü savundu.

Türkgün gazetezinin sorularını yanıtlayan Bahçeli “İnançlıyız, iradeliyiz, iyimseriz, umutluyuz, başarmaya kararlıyız. Yurdumuzun her yöresinde gönül kapılarını çalıyoruz, gönül köprüleri kuruyoruz, her eli tutuyoruz. Buna da mutlaka devam edeceğiz. Biz milletimize inanıyor ve güveniyoruz”

Deprem bölgesinde apılan çalışmalarla ilgili “Aç ve açıkta hiçbir insanımız yok. Hayat normale dönüyor” görüşünü savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Cumhur İttifakı olarak öncelikli gayemiz, 319 bini bir yıl içinde olmak suretiyle 650 bin yeni konutu inşa ederek depremzede kardeşlerimizin kullanımına sunmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber 505’i Elâzığ’da olmak üzere toplam 31 bin 663 konutun temelini attık. 30 bin konutun inşası da fiilen devam ediyor.”

‘İyi Parti havaya girmiş’

“İyi Parti Başkanı şimdiden havaya girmiş, Sayın Kılıçdaroğlu’nu Sayın Cumhurbaşkanım diye karşılıyor. Çok komik, çok trajik. Kendisini darı ambarında görüyor. Partisinin Ankara temayül yoklamasında şiddet ve kavga sahneleri iyi kostümü giymiş olanların gerçek içyüzünü deşifre ediyor. Zillet ittifakı yamalı bohça gibi.”