Bahçeli, Ahbap Derneği’ni ve Babala’yı hedef aldı

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM’deki grup toplantısında, bağışlarla depremzedelere yardım götüren Haluk Levent’in başkanı olduğu Ahbap Derneği ve YouTube’daki Babala TV’nin kurucusu Oğuzhan Uğur’u hedef aldı.

Bahçeli, “Devleti bir kenara itip ahbap çavuş ilişkisi içinde yardım toplanması bizim nazarımızda yanlıştır. Devletin yapamadığı, yatıştıramadığı, yetiştiremediği ne vardır ki Ahbapçılar ve Babalacılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır. Bu sahtekarlar Türk televizyonunda yer almamalıdır” dedi.

Twitter hesabından Bahçeli’nin açıklamalarına yanıt veren Haluk Levent, “Daha dün MHP milletvekilleri çadır kentimizi ziyarete gelmişti” dedi ve Bahçeli’nin yanlış yönlendirildiğini söyledi.

Haluk Levent, depremzedeler için Ahbap Derneği’ne yapılan bağışların 1 milyar lirayı geçtiğini belirterek, “Biz yeteri kadar yardım aldık, yardım etmek isteyenler AFAD’a yollasın” demişti.

Öte yandan Kahramanmaraş ve Hatay’da baraj duvarlarının patladığı yönünde paylaşım yaptığı gerekçesiyle ‘Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan hakkında resen soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur dün ifade verdi.

Uğur adliyeden ayrılırken yaptığı açıklamada, konunun kendi kanallarından atılan tweet’ten kaynaklanmadığını belirterek “Tam olarak sahadan provoke edildiğini belgeleriyle kanıtlarıyla sunduk” dedi.