Bağdat’ta bir polis kaçırdığı 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulundu

Irak İçişleri Bakanlığı’na bağlı 44 yaşındaki Visam Ali adındaki polisin, Bağdat’ta 7 yaşındaki kız çocuğu ve 5 yaşındaki erkek kardeşini kaçırdığı ve kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu kaydedildi.

Erbil merkezli Rudaw’da yer alan habere göre, ülkenin başkenti Bağdat’ın Hüseyniye bölgesinde meydana gelen olayda cinsel istismarda bulunulan kız çocuğunun isminin Hevra olduğu öğrenildi.

Ailesi güvenlik güçlerine küçük Hevra’nın kaybolduğunu bildirmiş, bunun üzerine arama çalışmaları başlatılmıştı.

Polisin kaçırarak işkence yaptığı ve cinsel tacizde bulunduğu 7 yaşındaki çocuğun durumunun ağır olduğu ve hastanede doktorların gözetiminde tedavi gördüğü öğrenildi.

Ailesi ve yakınları polisin idam edilmesi çağrısında bulunarak acılarının bu şekilde az da olsa dineceğini belirtti.

Hevra’nın dedesi Abu Emar Bezani, çocuğun durumunun ağır olduğunu belirterek vücudunda yaralar olduğunu söyledi:

“Şu anda ölüm kalım savaşı veriyor, tecavüz sonucu rahmi büyük oranda zarar görmüş. Halkı korumakla görevli ve önemli bir bakanlıkta görev yapan bir polisin 7 yaşındaki bir çocuğu nasıl kaçırıp böyle bir şey yapar, anlamakta zorluk yaşıyorum. Nasıl bir hisle böyle bir şey yapar.”

Hevra’ya tacizde bulunduktan sonra gözaltına alınan polis Visam Ali, mahkemeye sevk edildi.

Irak İçişleri Bakanlığı Halkla İlişkiler Müdürü Said Mein “İstismara maruz kalan kızımızın yanındayız. Babasının başvurusu üzerine hemen nöbetçi hakimlikçe tutuklanma kararı çıkarıldı” dedi.