Aynı kişi tarafından HDP İstanbul il binasına ikinci saldırı

21 Şubat’ta HDP İstanbul il binasına girerek saldırı gerçekleştiren Mehmet Beyazıt adlı kişi bugün yeniden saldırıda bulundu.  

Bina giriş kapısının kilitli olduğu sabah saatlerinde parti binasına giderek yanında götürdüğü sprey boya ile bina kapısı ve duvarına defalarda boya sıkan Mehmet Beyazıt’ın o anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Görüntülerde Mehmet Beyazıt kapının önüne birkaç kere gidip gelerek aynı eylemi tekrar tekrar gerçekleştiriyor.

Mehmet Beyazıt’ın gerçekleştirdiği ilk saldırı sonrası açıklama yapan İstanbul Valiliği, Beyazıt’ın çok sayıda suç kaydının bulunduğunu bildirmişti.

Bugün gerçekleşen ikinci saldırı hakkında HDP İstanbul Basın Komisyonu imzasıyla açıklama yapıldı.

Açıklamada saldırganın tutuklanması istenerek şu ifadeler yer aldı:

“21 Şubat’ta İstanbul il binamıza gelerek saldırıda bulunan Mehmet Beyazıt adlı şahıs, bu sabah saat 8.14’te il binamızda kimse yokken bir kez daha saldırıda bulunmuştur. İlk saldırıdan sonra mahkemece serbest bırakılan şahıs kasıtlı bir şekilde birileri tarafından yönlendirilmektedir. Saldırganın tutuklanması gerekirken, mahkemece serbest bırakılması yaşanabilecek bütün olumsuzlukların ve provokasyonların önünü açmaktadır. Konuya ilişkin suç duyurusunda bulunacağız. Hukuki olarak gereği yapılmalı ve şahıs biran önce gözaltına alınarak tutuklanmalıdır. Hiçbir saldırı karşısında geri adım atmayacağımızın bilinmesini isteriz. Demokratik mücadelemiz devam edecek.”