Aynı aileden 5 kişi göçük altında can verdi

Maraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde yaşanan felaketin bilançosu gün geçtikçe daha da ağırlaşıyor. Urfa’da göçük altında kalan aynı aileden, anne, iki kızı ve 2 torun hayatını kaybetti.

Rudaw’da yer alan habere göre, Maraş Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerde bilanço her saat ağırlaşıyor. AFAD’ın açıkladığına göre depremin üçüncü gününde 7 bin 108 kişi hayatını kaybetti, 40 bin 910 kişinin yaralandı.

Maraş, Antep, Urfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ’da göçük altında kalanların hikayeleri ise yürek burkuyor.

Urfa merkezde Daykê Nazê olarak tanınan Nazlı Bozkaya (60) kızı Diclenur Bozkaya(19), kızı Elmas Özkan(30) ve torunları Ronya Özkan (9) ve Beste Özkan (3) göçük altında kalarak yaşamını yitirdi.

İki kızı  Ronya Özkan (9) ve Beste Özkan (3) göçük altında ile birlikte hayatını kaybeden Elmas Özkan müzik çalışmaları yürütüyordu.

Mahir Bozkaya annesinin evi ile bitişikteki başka bir evde yaşadıklarını belirterek, “Bizim eve hiçbir şey olmadı. Ama annemlerin kaldığı ev yerle bir oldu. Annem, 2 kız kardeşim ve 2 yeğenim hayatını kaybetti. Çok üzgünüz” dedi.

Rûdaw muhabirinin bildirdiğine göre; Urfa’da en az 135 kişi hayatını kaybetti. 2 binden fazla kişi de yaralandı. Enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor.