Avrasya araştırma son anketini açıkladı: AKP oylarında düşüş, HDP ve İYİ Parti’nin oylarında yükseliş var

Avrasya Araştırma’nın son anketine göre, “Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olursa oy veririm” diyenlerin oranı yüzde 38,9, “Vermem” diyenlerin oranı ise 46,8. AK Parti’ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise geçen aya göre puan kaybederek yüzde 35’e düştü.

Avrasya Araştırma Şirketi’nin, yaptığı son anket çalışmasının sonuçları paylaşıldı. Gökhan Özbek’in YouTube kanalına katılan Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, yaptıkları araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

Araştırmaya katılan Türkiye vatandaşları, Ayasofya’nın cami olarak açılmasının siyasi tercihlerini etkilemediğini belirtti.undefined

Araştırmanın sonuçlarına göre, ankete katılanlar Türkiye’nin en büyük sorunu olarak ekonomi ve işsizliğe işaret etti.undefined

katılımcılar, “Hükümeti genel olarak başarılı buluyor musunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:undefined

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı genel olarak başarılı buluyor musunuz?” sorusuna yurttaşların yüzde 40’ı “başarısız buluyoruz” yanıtını verdi:

“Hükümeti genel olarak başarılı buluyor musunuz?” yanıtına ise yurttaşların yüzde 41’i, “Hayır, başarısız” yanıtını verdi:undefined

Bugün genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusuna katılımcılar şöyle yanıt verdi:undefined

“Bugün Seçim olursa hangi partiye oy verirsiniz” sorusunu yanıtlayan katılımcıların yüzde 35’i AK Parti’, yüzde 28,4’ü CHP, yüzde 12,4’ü İYİ Parti, yüzde 11, 7’si HDP, yüzde 7,4’ü MHP dedi.

Yeni kurulan partilerden DEVA’ya oy veririm diyenlerin sayısı 2,2, Davurtoğlu’nun Gelecek Partisi’ne oy veririm diyenler ise 2,3 oldu.