Amedspor Başkan Vekili Elaldı’nın tutuklanmasında ‘Ümit Özdağ” ayrıntısı

Bu sabah gözaltına alınan Amedspor Başkan Vekili Ömer Elaldı tutuklandı.

Ömer Elaldı ile birlikte gözaltına alınan 6 yakınından biri de tutuklandı.

“Tehdit” iddiasıyla gözaltına alınan Elaldı ve 6 yakını emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Elaldı ve Ş.E. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 5 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, yaptığı açıklamada, operasyonun takımlarının hedef gösterilmesinden bağımsız olmadığını söylemişti.

“Ümit Özdağ’a verdiği cevap nedeniyle olabilir”

Elaladı’nın Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Amedsporla ilgili sözlerine Twitter’dan cevap verdiğini hatırlatan Yıldırım, “Ömer Bey’in Ümit Özdağ’la ilgili bir tweeti vardı. Gözaltına alınmasının onunla bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Amedspor’un hedef gösterilmesinin devamı olan bir yaklaşım bu. Şimdi biz iki gün sonra play-off maçlarına başlıyoruz” dedi.

Ümit Özdağ, “Amedpsor” ismine yönelik “Size söz veriyorum. Türkiye’de liglerde Amedspor diye bir takım olmayacak” demişti.

Twitter hesabından Özdağ’ın videosunu alıntılayarak cevap veren Ömer Elaladı ise; “Amed diye bir takım var mı, yok mu, gel Diyarbakır’a gösterelim sana. Bütün teşkilatınla gel, bizim bir sözümüz var sana da söyleyelim. BİZ TEK SİZ HEPİNİZ… Bir daha takımımın adını ağzına alınca 7 defa ağzını toprakla yıka su ile çalkala sonra ağzına al AMEDİ…” demişti.