Ali Babacan: Bahçeli’nin hezeyanlarıyla bizim işimiz olmaz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Devlet Bahçeli’nin kendisi hakkında bugün yaptığı yorumlara yanıt verdi.

Babacan Twitter’da yaptığı açıklamada, “Tehdit ve hakaretten başka bir şey bilmeyenler bizi anlayamaz.” dedi ve, “Biz, milletimizin tümü için refah ve huzur diyeceğiz. Yolumuza adaletle devam edeceğiz. Kendisini sadece edebe davet ediyoruz.” diye ekledi.

Bahçeli, bugün partisinin Meclis grup toplantısında, “Demokrasi ve Atılım Partisi’nin başındaki zat anayasanın 66. maddesini tartışmaya açmak istemiştir. Anayasa’nın meskur maddesi,Türk vatandaşlığı üst başlığıyla şöyledir: ‘Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türk’tür. Hiçbir Türk vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz.’

“Devası derdine kafi gelmeyen bu tulumba partisinin kurumsal iletişim başkanı da doğru cevabını vermiştir. Bu kurşun gibi sözlere CHP’den tek bir cevap gelmemiştir. Zilletin diğer paydaşları da sus pus vaziyettedir. DEVA’nın başkanını Türklüğün nesi ve neresi rahatsız etmektedir.

“Türklüğü anayasadan çıkarmayı cesedimizi çiğnemeden nasıl başaracaktır? Buna nasıl kalkışılacaktır. Zillet ittifakının her bir ortağı aynı görüşte midir?” demişti.