Akşener’den Erdoğan’a: Utanmasan, mermiye saldırdı diye parti binamızı tutuklayacaksın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti binasının kurşunlanması konusunda ” Recep Bey çıkmış, benden özür bekliyormuş. Çünkü, kendisi çok kırılmış Duyguları incinmiş. Rencide olmuş.” derken “Utanmasan, mermiye saldırdı diye, parti binamızı tutuklayacaksın. Bir de senden, özür dileyeceğim, öyle mi? Hadi oradan be hadi oradan! Çok beklersin!” dedi.

Akşener, AKP iktidarına “Hukuka keyfine göre yön veren kendi çıkarları için zalime boyun eğen, Başkentin göbeğindeki alçak bir cinayetin gerçek faillerini bulmaktan bile aciz bir iktidar!” sözleriyle yüklendi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, AKP iktidarını eski Ülkü Ocakları Eski Sinan Ateş cinayeti üzerinden “korkaklıkla” suçlarken, ” “Düşünün ki; Emniyet teşkilatımız, cinayeti planlayan şahsı bir milletvekilinin evinde yakalıyor. Buna ilişkin, tutanak tutuyor.Nasıl oluyorsa oluyor, o tutanak, ortadan kayboluyor. Ve bugün o tutanak, dava dosyasında yok” diye konuştu.

Sosyal medya düzenlemesine eleştiri

Akşener, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) seçime 39 gün kala yeni bir sosyal düzenlemesini yürürlüğe soktuğunu vurguladı ve “Bu düzenlemeye göre, artık Sosyal medya platformları, kişisel bilgileri adli makamlara, iletmekle yükümlü olacak. Peki nasıl iletecek? Herhangi bir yargı kararı olmadan iletecek. Bir soruşturma bahanesi bulmak, yeterli olacak. Yani bir İçişleri Bakanlığı yetkilisi, ‘Şu kişi hakkında soruşturma var. Bana bilgilerini verin.’ Dediğinde o bilgiler, derhâl iletilecek. Bu şekilde yargı önünde, suçu ispatlanmamış kişilerin tüm şahsi bilgileri, talep edilebilecek” ifadelerini kullandı.

Akşener şöyle devam etti

“Yani mesela gerçek enflasyon verilerini inceleyen ENAG ‘yanıltıcı bilgi yaymaktan’ susturulacak. Üstelik sadece ENAG değil ENAG verilerini, paylaşan hesaplar da susturulacak. Mesela ‘Kızılay’ın çadır satışını’ haber yapanlar ve yayanlar ‘devlet sırrını açığa çıkardı’ diye susturulacak. Mesela; ‘Dört gün oldu, bir tane arama kurtarma ekibi gelmedi’ diyenler, ‘Devletin birliğini bozuyor’ diye susturulacak. Yani böylece tek adam rejiminin, diktatörlüğe doğru uzanan yoluna, bir taş daha döşenecek.”

Akşener ayrıca “Bu düzenleme, Twitter’dan bir A Haber oluşturma gayretidir. Facebook’ta bitmeyen penguen belgeseli izletme çabasıdır. Onca kanala rağmen milletimizi yalanlarına inandıramadılar. Bu hükümetin depremdeki acizliğini sosyal medya ortaya çıkardı. Saray medyası sahte başarı hikayesi yazarken, Kızılay’ın çadır sattığı haberi sosyal medyadan yayıldı. Rezilliklerini meydana döken her şeye düşmanlar. Sosyal medyaya, gençlere, teknoloji araçlarına düşmanlar.” dedi.

İYİ Parti lideri “14 Mayıs’ta oy kullanırken çok kritik bir seçim yapacaksınız. Kim Jong’un uzun boylu ikiziyle demokrasi arasında seçim yapacaksınız” ifadelerini de kullandı.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik “Beni kendinle uğraştırmasın” sözlerine de Bir aslan miyav dedi, minik fare kükredi…” diyerek yanıt verdi.