Akşener: “Zeytinburnu’nda PKK’li, Diyarbakır’da faili meçhulcuyum, arkadaş ben neyim ya? Ben hangisiyim karar verin”

 İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Soylu, Karamollaoğlu’yla benim Kandil’le evrak imzaladığımı anlattı. İkimizin de dokunulmazlığı yok, ben böyle bir evrak imzalamışsam tut ensemden gereğini yap kardeşim” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Güngören ilçesine bağlı Tozkoparan Mahallesi’nde evleri kentsel dönüşüm kapsamına alınan vatandaşlarla bir araya geldi.

Akşener burada yaptığı konuşmada Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik iddiaları hakkında şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı makamı, zaten herkesin Cumhurbaşkanı olmakla yükümlü bir makamdır. Kendisine oy verenin de vermeyenin de Cumhurbaşkanı’dır.

Bu ülkenin birliğinin bütünlüğünün teminatıdır. Birincisi bu. Üç bakanlık, ciddiyet timsali olmalıdır. İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı. Bakanlık görevini yerine getiren insanlar dedikodu yapamaz, iftira atamaz.

“Kandil ile evrak imzaladıysam tut ensemden gereğini yap”

Dedikodu furyası geziyor, özellikle İçişleri Bakanlığı’nı deruhte eden kardeşimiz sürekli bir gıybet halinde, iftira halinde, dedikodu halinde. İftira attığı, dedikodu yaptığı kişilere dair yaptığı suçlamanın gereğini yapma makamı ama sadece söylüyor.

Bu arkadaş Sayın Temel Karamollaoğlu’yla benim Kandil’le evrak imzaladığımı anlattı. İkimizin de dokunulmazlığı yok, ben Kandil gibi bir grupla ayrılıkçı, silahlı terör örgütünün mensuplarıyla böyle bir evrak imzaladıysam tut ensemden gereğini yap. Sayın İçişleri Bakanı tweet dizisi attı, öznesi bendim. Türkiye’deki ciddi devlet anlayışı öldü.

Sayın İçişleri Bakanı, beni uyuşturucuyla ilgili suçluyor. Orada ipin ucunu kaçırmış; Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da 15 Temmuz 2016’ya kadar hiçbir şey yapmamakla suçluyor.

Benim devlete duyduğum saygı bu arkadaşın bu tweetlerine cevap vermemi engelledi. Rant için kendilerinden olan insanlara rant aktarabilmek için yandaş koruyabilmek için bu ülkeyi lime lime satmak var özü bu, bunu beraber değiştireceğiz.”

“Zeytinburnu’nda PKK’li, Diyarbakır’da faili meçhulcuyum”

Akşener ayrıca Zeytinburnu ilçesinde de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretleri sırasında annelerle ve esnafla konuştuğunu kaydeden Akşener, şunları kaydetti:

“Çocuğunun tableti var mı diye sorduğum insanların büyük çoğunluğu sokakta, o ilkokuldaki çocuğun tableti yok. İki sene EBA’ya girildi. AK Partili belediyeler tablet dağıttılar.

O tabletler yandaşlara, tanıdığı olana gitti. Karşınızda duran bu kadını senelerdir bu bölge tanır.

Yahu Zeytinburnu’nun orta yerinde ben PKK’liyim ama Diyarbakır’a, Batman’a, Mardin’e gittiğimde de faili meçhulcuyum. Arkadaş ben neyim ya? Ben hangisiyim karar verin.”