AKP’li vekil Demirtaş ve çocuklarına yönelik çirkin paylaşımını kaldırdı

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Selahattin Demirtaş ve ailesine yönelik Twitter hesabından yapılan açıklamaları kaldırarak söz konusu paylaşımın kendisi tarafından yapılmadığını iddia etti.

Tamer Akkal, Twitter hesabından, Selahattin Demirtaş’ın cezavinde ziyaretine giden çocuklarıyla görüştürülmemesine atıfta bulunarak, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize. Selahattindemirtaşteroristtir” paylaşımında bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Twitter hesabından Tamer Akkal’a yanıt vererek, “Sakın bu twitini silme” dedi.

Hüseyin Kaçmaz, “Düne kadar İYİ PARTİ’li olup istifa edip Akp’ye geçen sözde vekil. Biz her dönemde döneklere hak ettiği cevabı veririz! Sana bu ifadelerinin hakkını  gerektiği yerde sorarız! Haddini bil haddini” ifadelerini kullandı.

Tamer Akkal, ilerleyen saatlerde paylaşımını kaldırarak, söz konusu paylaşımın danışmanı tarafından yapıldığını iddia etti.

Akkal, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak,

Şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.”