AKP’li Kurtulmuş: Onların Z kuşağı dediği gençlerde açık ara birinci partiyiz

KULTUR VE TURIZM BAKANI NUMAN KURTULMUS, AK PARTI, MHP VE CHP'NIN AFRIN KONUSUNDA ITTIFAK ICINDE OLDUGUNU BELIRTEREK "HDP, AFRIN OPERASYONU KONUSUNDA SAFINI BELLI ETMELIDIR" DEDI. (FOTO:GURKAN YILMAZ/KASTAMONU-DHA)

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Edirne’de yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2017’de Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşü’nün ardından Z kuşağı tartışmasının başladığını savundu.

Kurtulmuş şunları söyledi:Quote Message: Şunu demeye başladılar: ‘Efendim genç kuşak AK Parti’den uzaklaşıyor.’ Bütün bunları söyleyebilmek için Z kuşağı meselesini getirdiler.”

Şunu demeye başladılar: ‘Efendim genç kuşak AK Parti’den uzaklaşıyor.’ Bütün bunları söyleyebilmek için Z kuşağı meselesini getirdiler.”Quote Message: Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır. Onun için istedikleri algıyı yapsınlar hiç bunlara takılmayın, gerçekleri kendileri de görüyorlar. Kendileri de anket yaptırıyorlar, bütün yapılan anketlerde onların Z kuşağı dediği 18-30 yaş arasındaki gençlerde birinci parti AK Parti’dir, hem de açık ara AK Parti’dir.”

Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır. Onun için istedikleri algıyı yapsınlar hiç bunlara takılmayın, gerçekleri kendileri de görüyorlar. Kendileri de anket yaptırıyorlar, bütün yapılan anketlerde onların Z kuşağı dediği 18-30 yaş arasındaki gençlerde birinci parti AK Parti’dir, hem de açık ara AK Parti’dir.”