AKP ve MHP’den Millet İttifakı’nın açıklamasına ilk tepkiler

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıklaması ve parlamenter sisteme geçiş için bir yol haritası yayımlamasına AKP ve MHP’li siyasetçiler sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan “Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hayırlı olsun, en iyi hakem millettir” dedi ve ekledi:

“Ancak tek parti ve darbe dönemleri hariç iktidar olamayan CHP adayının Milli Görüş’ün güya temsilcisi SP’de açıklanması SP için tarihi utançtır.

“Sonuç ne olursa olsun, bu durum ömür boyu yüzlerine çarpılacak!”

AKP Milletvekili ve Grup Disiplin Kurulu Başkanı Yusuf Başer “Kavgalı eve kız verilmez. Kendi içinde bu kadar ihtilaflı bir yapıdan millete ve memlekete hayır gelmez” dedi.

AKP Milletvekili Fuat Köktaş ise bugünkü Millet İttifakı toplantısını 46 yıl önceki Güneş Motel pazarlıklarına benzetti.

AKP Milletvekili ve Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Can, “Bizim tek rakibimiz kendimiz…” paylaşımında bulundu.

MGP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İP Müdüresi Meral Akşener oyun kurayım derken oyuna düştü. Ölüyü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar, dedi. Sonra ölüyü görünce sıtmaya razı oldu. Kumar masasına geri döndü. Yani Batı yakasında değişen bir şey yok” ifadelerini kullandı.

MHP MYK Üyesi ve Adana Milletvekili Muharrem Varlı, “Kumar masası kuruldu, noter onayı ile Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı oldu” dedi.