AKP Hatay Milletvekili Yayman: Ağabeyim, ablam enkaz altında

REFILE - CORRECTING GRAMMAR Turkish Parliament convene for a debate in Ankara October 31, 2013. Four female lawmakers from Turkey's Islamist-rooted ruling party wore their Islamic head scarves in parliament on Thursday in a challenge to the country's secular tradition. AKP lawmakers Nurcan Dalbudak, Sevde Beyazit Kacar, Gulay Samanci and Gonul Bekin Sahkulubey attended the general assembly wearing their head scarves. The last time a lawmaker attempted to wear the head scarf in parliament in 1999 she was expelled from the assembly. REUTERS/Umit Bektas (TURKEY - Tags: POLITICS RELIGION)

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Merkez Üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan depremde, akrabalarının enkaz altında kaldığını bildirdi.

CNN Türk’e konuşan Yayman, deprem sırasında Hatay’da bulunduğunu, depremin çok büyük olduğunu, yollarda yer yer yarılmalar meydana geldiğini söyledi.

Yayman, “Benim iki ağabeyim, eşleri, ablam, eniştem, çocukları enkazın altında” dedi. Yayman şu bilgileri paylaştı:

“Milletimize, ülkemize geçmiş olsun. Çok üzüldük tabii. Sadece şu kadarını söylemek isterim deprem çok büyük. Gözükenden çok büyük hasarlarımız var. Valimiz, devletin kurumları görevlerinin başında.

“Dua etsinler bize, Allah milletimizi, devletimizi korusun. Çok büyük bir deprem yaşadık. Bizim orada en son belki 500 yıl önce yaşanan çok büyük bir deprem. 7.4 Kahramanmaraş’ta oldu ama Hatay’da da hissedildi. Vatandaşlarımız panik olmasın, yöneticilerimizden, AFAD yetkililerinden mesajları takip etsinler”.

İYİ Parti Nurdağ İlçe Başkanı Tek ve eşi hayatını kaybetti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinin Gaziantep Nurdağ İlçe Başkanı Bünyamin Tek ve eşinin depremde yaşamını yitirdiğini duyurdu.

AKP Adıyaman Millevtekili Yakup Taş ve ailesi enkaz altında

AKP Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve ailesinin ise enkaz altında olduğu bildirildi. Taş’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Vekilimiz Yakup Taş ve ailesi, birçok hemşehrimiz gibi deprem nedeniyle enkaz altındadır. Dualarınıza vekilimiz ve ailesini de katar mısınız?” paylaşımında bulunuldu.