google-site-verification=1usixE-B3HJMBMACisUtbMj-Px8yiP9c7Ib7tmrlYV0

Ahmet Türk: PKK’yi bitirdik diyorsunuz, diğer taraftan da beka sorunu var! Çelişki

HDP Mardin Büyükşehir Adayı Ahmet Türk, gündemde olan beka tartışmasıyla ilgili “Her konuşmalarında ‘PKK’yi bitirdik’ diyorlar, seçim gelince beka sorunu var diyorlar. Bu nasıl çelişki?” dedi.

Kayyum belediyeleri

“Her eleştirimizi bölücü, ayrımcı olarak adlandırırsanız orada demokrasiden bahsedilemez. Cumhurbaşkanı halkın iradesinden bahsediyor ama 95 belediyeye kayyum atanmış. Burada halkın iradesi yok mu? Demokratik siyasete inanıyorum, sorunların demokratik siyasetle çözüleceğine inanıyorum.”

İttifak tartışmaları

“Hiç kimseyle ittifak içerisinde değiliz. CHP, İYİ Parti, HDP yanyanaymış gibi gösteriliyor.”

“Fren görevi görüyoruz”

“Demokrasi, kardeşlik açısından ipleri koparan bir siyaset izliyor. İktidarın gün geçtikçe ayrıştıran bir noktaya gittiğini görüyoruz. Biz burada, hükümetin antidemokratik politikalarına karşı fren görevi görüyoruz.”

Üretime dayalı ekonomi

“Biz halkçı, üretime dayalı bir ekonomiden yanayız. Ama bugün tüm KİT’ler özelleştirilmiş, açlık sınırında yaşayan milyonlarca insan var, işsizlik yüzde 12’lerde…”

“Mardin’de yüzde 40’ın üzerinde işsizlik var”

“Mardin’de yüzde 40’ın üzerinde bir işsizlik var. Kültürü ve turizmiyle çok önemli bir şehir. Bütün mesele bunu değerlendirecek bir altyapıya sahip olmaması. Çiftçi ürününü pazarlayamıyor, pazara sevk edilemiyor, tarlada kalıyor.”

Türkiye partisi vurgusu

“Türkiye partisi olma yolunda büyük çaba gösteriyoruz, ancak aydınlar ve sanatçılar bunu yeterince gündeme getirmiyor.”

“Kürt düşmanlığı üzerine siyaset yapıyorlar”

“Tamamen Kürtleri hedef alan, Kürt düşmanlığı üzerinden siyaset yapıyor iktidar cephesi. Beka konusuyla apolitik seçmeni etkilemek istiyorlar. Ancak ayrıştıran politikanın kimseye bir faydası olmaz. Süleyman Soylu’nun söyledikleri akıl almaz iftiralar. Kalkıyor, ’15-16 yaşındaki çocuk belediyede Ahmet Türk’ün karşısında ayak ayak üstüne atıyor, talimat veriyor’ diyor. Mardin’de herkes bana saygı duyar, böyle şey olur mu?”

Bu bir çelişki

“Her konuşmalarında PKK’yı bitirdik, eylem yapamaz hale getirdik diyorlar ama sonra da seçim gelince beka sorunu var diyorlar. Bu nasıl çelişki? Madem öyle neden beka sorunu var.”

İlgili Haberler