Adana’da toprak kayması: 2 işçi toprak altında kaldı

Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Suluca Mahallesi’nde su kuyusu açma çalışması sırasında yaşanan toprak kaymasında 2 işçi, kuyuya düşerek, toprak altında kaldı.

Sarıçam ilçesi Suluca Mahallesi’nde yaşanan olayda, iddiaya göre, su kuyusu açma çalışması yapıldığı sırada toprak kayması meydana geldi. 2 işçi kuyuya düştü. Kuyunun üzerine ise toprak yığını geldi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, toprak altında kalan 2 kişiyi kurtarmak için çalışma başlattı. Bölgede ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Toprak altında kalan işçilerden Mehmet Yalın, polis ve itfaiye ve Cankur ekibinin yaklaşık 3 saatlik çalışmasının ardından kurtarıldı. Ekipler, Yalın’ı derinliği yaklaşık 8 metre olan kuyudan sağ olarak çıkardı. Kuyuya düşen diğer işçi Mehmet Köstekçi için kurtarma çalışmaları sürüyor.

İşçilerin arkadaşı Hakan Acar, olay yerine gelerek yaptığı açıklamada, ”İkisi de arkadaşımız. Başka yerlere de çalışıyorlarmış. Haftada iki kez burayı temizlemeye geliyorlar. Evin önünde bir kuyu açmışlar. 7-8 metre derinliğinde. Bir arkadaşımızı çıkardılar. Diğer arkadaşımız hala toprak altında ama sesi geliyormuş” diye konuştu.