ABD’nin başkanlık koltuğuna oturmuş dört isim, Baba Bush’un cenaze töreni için yan yana geldi

ABD’nin 41. Başkanı George H. W. Bush’un cenaze töreni Washington’daki Ulusal Katedral’de düzenlendi. ABD’nin başkanlık koltuğuna oturmuş dört lider, tören için yana yana geldi.

ABD'nin Başkanlık Koltuğuna Oturmuş Dört İsim, Baba Bush'un Cenaze Töreni İçin Yan Yana Geldi, System.String[]

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin 41. Başkanı George H. W. Bush’un cenaze töreni Washington’daki Ulusal Katedral’de düzenlendi. Törene eşi Melania ile katılan ABD Başkanı Donald Trump konuşma yapmadı.

30 Kasım’da hayatını kaybetti

Teksas’ta 30 Kasım’da hayatını kaybeden George H. W. Bush’un cenazesi pazartesi günü Washington’a getirildi. Dün Kongrede düzenlenen törenlerin ardından Bush’un cenazesi, sabah saatlerinde Kongreden törenle alındı.

                                  George H. W. Bush

‘Baba Bush’ olarak biliniyordu

Beyaz Saray’ın önünden geçen tören konvoyu ‘Baba Bush’ olarak da bilinen eski ABD başkanının cenazesi devlet cenaze töreni için Washington’daki Ulusal Katedrale getirildi.

Mevcut ve eski ABD başkanları bir arada

Törende, eski ABD başkanları Jimmy Carter, Bill Clinton, Barack Obama eşleri ile hazır bulundu. ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump’ın yanı sıra çok sayıda yabancı lider de törende yer aldı.

İlahiler okundu

İlahilerin de okunduğu törende Bush’un torunları, eski Kanada Başbakanı Brian Mulroney ve tarihçi John Meacham konuşma yaptı.

Trump: O özlenecek

Öte yandan Trump gün içinde sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajında, “Bush ailesiyle birlikte olmayı dört gözle bekliyoruz. Bu bir cenaze töreni değil, uzun ve seçkin bir hayat süren büyük bir adam için kutlama günü. O Özlenecek!” ifadelerine yer vermişti. | BBC

                                 ABD Başkanı Trump