ABD Başkanı Trump: Suudi Arabistan ve OPEC ülkeleri, İran yaptırımları sonucunda oluşacak petrol dengesizliğini telafi edecek

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin İran yaptırımlarının ardından Suudi Arabistan ve diğer OPEC ülkelerinin İran petrol arzındaki düşüşü telafi edecek kadar petrol üreteceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin İran yaptırımlarının ardından ardından İran petrolünde oluşacak talep düşüşünün Suudi Arabistan ve diğer OPEC ülkeleri tarafından telafi edileceğini açıkladı.Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Trump, “İran petrolü üzerindeki kapsamlı yaptırımımız ardından oluşacak petrol arzı düşüşü konusunda Suudi Arabistan ve diğer OPEC ülkeleri telafi etmekten fazlasını yapacak. İran, John Kerry ve ona yardım eden insanlar tarafından çok kötü bir nükleer anlaşma yapılmasıyla sonuçlanan çok kötü tavsiyeler aldı. Logan Yasası’nın ciddi ihlali” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1120320642686038016

Logan Yasası, ABD ile anlaşmazlığı olan yabancı hükümetlerle yetkisiz kişilerin müzakere etmelerini suç kapsamına alan bir ABD federal yasasıdır.