ABD Başkanı Donald Trump, “Dünyadaki en büyük tehlike İran’daki baskıcı rejimdir

ABD Başkanı Donald Trump BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında dünyadaki en büyük tehlikenin İran’daki baskıcı rejim olduğunu söyledi. Trump, ”İran böyle davrandıkça ABD’nin uyguladığı yaptırımlar gevşetilmeyecek, aksine daha da sıkılaştırılacaktır” dedi.

New York’ta gerçekleşen BM Genel Kurulu toplantısında liderler konuşma yapıyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı konuşmaya İran’a yönelik sözleri damga vurdu.

İran’a karşı güçlü bir pozisyonda olduklarını savunan ABD Başkanı Donald Trump, “Çok iyi gidiyoruz diye düşünüyorum. İran’la neler olacak bekleyip görelim, ancak İran’a karşı güçlü bir pozisyonda olduğumuzu söyleyebilirim. Onlar da birşeyler yapacak, yapacakları şeyin onlar için akıllı bir şey olacağını düşünüyorum” dedi.

“İRAN KİRLİ SAVAŞLARIN SPONSORLUĞUNU YAPMAKTADIR

Dünyadaki en büyük tehlike İran’daki baskıcı rejimdir. İran, Suriye ve Yemen’de kirli savaşların sponsorluğunu yapmaktadır. İran’ın nükleer silahlara ulaşmasını engellemek için ABD’ye ile yapılan berbat nükleer anlaşmadan çekildim. İran’a yaptırımlar daha da şiddetlenecek. İran liderlerinin tehdit etmeyi bırakmaları gerekiyor.