Demirtaş’tan Erdoğan’a: Birileri, aslanları kafese kilitleyince çakalların ormanın kralı olacağını sanıyordu

Demirtaş’tan Erdoğan’a:  Birileri, aslanları kafese kilitleyince çakalların ormanın kralı olacağını sanıyordu

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yeşil Sol Parti’nin Hakkari mitingine eşi Başak Demirtaş aracılığıyla mesaj gönderdi.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimler için “Erdoğan tek adam rejiminin” diktatörlüğe dönüşüp dönüşmeyeceğinin seçimi” ifadesini kullanan Demirtaş “Şimdi kaybetmenin paniği ve korkusuyla, meydan meydan gezip ‘Selo, Selo’ diye kuyruğuna basılmış kedi gibi miyavlayıp duruyor. Birileri, aslanları kafese kilitleyince çakalların ormanın kralı olacağını sanıyordu. Yanıldılar, yenildiler. Şimdi ormanın kralı, 14 Mayıs’ta sandığa gidecek olan sizlersiniz artık” diye konuştu.

“Yapacağımız ilk iş Kürt sorununu Meclis’te çözmek için çalışmak olacaktır”
Demirtaş mesajının devamında özetle şunları kaydetti:
Yapacağımız ilk iş, demokrasiyi büyüterek barışa katkı sağlamak, Kürt sorununu Meclis çatısı altında çözüme kavuşturmak için çalışmak olacaktır. Bunun için de Yeşil Sol Partinin en güçlü şekilde Meclis’te olması hayati derecede önemlidir. Elbette Kürt sorununun bütün muhataplarıyla diyalog ve iş birliği içinde başaracağız bunu.
Seçime bağımsız gidecek adaylara da bir çağrı yapan Demirtaş “Ayrılık gayrılık yapanlar, kendi başına vekillik peşinde koşanlar bizi üzüyor. Dönem koltuk, makam, mevki peşinde koşma dönemi değil. Başka partilere ya da bağımsız adaylara tek bir oyunuz bile gitmemelidir. Bağımsız adaylıkla yola çıkanlara buradan bir çağrı yapıyorum; bizim için kıymetlisiniz, değerlisiniz.  Lütfen böyle yapmayın. Gelin bu tarihi dönemde halkın genel iradesinin parçası olur ve Yeşil Sol Parti adayları için destek olun” dedi.